İSKİT VE SAKALAR HARİTASI

TARİH ATLASI - ATLAS TARİH - TARİH HARİTALARI - TARİH HARİTASI - TARİHİ ATLAS

Ekvator haritanın üretmiş olduğu Tarih Haritası Atlası'nın bir sayfası olan İskit ve Sakalar ile ilgili bilgileri ve İskit ve Sakalar Haritasını aşağıda bulabilirsiniz. Tüm Harita ve Atlaslarımız Ekvator haritanın kendi üretimidir ve tüm lisans hakları Ekvator Haritaya aittir. Bütün Atlas ve Haritalarımızı dilerseniz, istediğiniz formatlarda, İstediğiniz ebat, renk, yazı karakteri ve ölçeklerde lisanslı olarak satın alıp kendi firmanızın adına bir tarih atlası sahibi olup, bu atlası gazetelerde promosyon olarak dağıtabilir yada kırtasiyelerde vb yayın evlerinde satabilirsiniz. Atlas Formatlarımız: Corel Draw format (Cdr), Adobe Photoshop format (Psd), Adobe Illistrator format (Ai), Freehand format (Fh), Pdf, Jpg, Tiff, Mapinfo format (Tab,Mif), Esri format (Shp,E00), Autocad format (Dxf,Dwg) vb.

İskit ve Sakalar Konu Anlatımı

İskitler (Skythler, Sakalar), M.Ö. 8. yüzyıl M.Ö. 3. yüzyıl arasında Avrupa'nın doğusu (Kırım ve Pontik Bozkırlar)ile Orta Asya'da, Tanrı Dağları ve Fergana Vadisi'ni de içine alan bölgelerde yaşamış göçmen halk. İskitler için Grek kaynaklarında "Skythai", Asur kaynaklarında "Aşguzai", Pers kaynaklarında "Saka" ve Çin kaynaklarında "Sai" tabirleri kullanılmıştır. İskitlerin hem Soğdca gibi antik bir İranî dili hem de Türk dili konuşan bir İranî halk olduğu düşünülmektedir. Osetlerin ataları olduğunu gösteren araştırmalar da vardır. Ancak bazı araştırmacılar İskitlerin Türk olduğunu iddia etmektedirler.

 TARİH HARİTASI - İSKİT VE SAKALAR

İskit ve Sakalar Haritası

Tarih Atlası indir - Tarih Atlası Download - Tarih Haritaları indir - Tarih Haritaları Download

 Web sitemizdeki tüm resim, fotoğraf, harita, atlas ve yazılar hiç bir şekilde, basılı, görsel yada internet üzerinde kaynak göstererek dahi kullanılamaz. Haritalarımızı örnek olarak göstermek isterseniz site adresimizi link olarak verebilirsiniz.

www.ekvatorharita.com/tarih-atlasi/iskit-ve-sakalar